Де замовити матеріали програми "Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку" та як пройти навчання вихователям і методистам?

Зібрали всю важливу інформацію щодо програми "Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку": грифи й рекомендації МОН, де замовити матеріали, як пройти навчання вихователям і методистам, чому програму зручно запровадити в вашому закладі.

Цьогоріч Міністерство освіти і науки України включило програму "Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку" у рекомендовані закладам дошкільної освіти для впровадження. Про це, зокрема, йдеться у листі від 2 липня 2019 року № 1/9-419 Інструктивно-методичні рекомендації «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2019/2020 навчальному році».
 
Цитуємо: "Доцільно впроваджувати в роботу закладів дошкільної освіти технології формування в дошкільників соціально доцільної поведінки, у межах міжнародного суспільного руху – освіта для сталого розвитку. <...> Показники успішного розвитку дітей у цій сфері освіти є самостійне, свідоме і відповідальне виконання дитиною певних дій, розвиток звичок щодо гармонізації суспільних відносин, економічно та екологічно доцільної поведінки, культури ресурсозбереження, здатності здійснювати дослідження і самооцінку та самоконтроль своєї поведінки. Завдання педагогічного колективу – сприяти формуванню у дошкільників мотивації до дій і моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя". Йдеться про програму «Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку".
 
 
Гриф МОН України

Програма «Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку» і матеріали до неї мають гриф МОН. Вона включена у перелік навчальної літератури, рекомендованої МОН на 2019/2020 навчальний рік. Знайдете її серед парціальних програм під № 37. Гриф: лист ІМЗО від 12.02.2019 № 22.1/12-Г-46 (Схвалено для використання у дошкільних навчальних закладах, протокол №1 від 8 лютого 2019 року).

 

 

 

 

Чому програму варто і зручно запровадити у вашому навчальному закладі?

Більше як 700 садочків по всій Україні вже навчаються за програмою “Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку”. 

■ Програма «Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку» і матеріали до неї мають гриф МОН, включена у рекомендовані.
■ Задовольнить вашу потребу у найактуальніших практичних освітніх розробках.
■ Забезпечена комплексом інструктивно-навальних матеріалів: методичні посібники для вихователів, яскраві дидактичні матеріали для дітей, парціальна програма.
■ Парціальна – органічно поєднується з усіма чинними державними.
■ Матеріали програми апробовано для дітей 4-го, 5-го, 6-го років життя.
■ За пів року діти освоюють теми, тісно переплетені з їхнім повсякденним життям у соціальній, економічній та екологічній сферах
 
Мета програми – сприяти формуванню у дошкільників мотивації до дій і моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя: навички ресурсозбереження, ефективного спілкування та гармонійних стосунків з оточенням. Навчання і виховання передбачають залучення дітей в ігровій формі до виконання і повторення дій, які допоможуть їм бути комунікабельними, екодружніми, здоровими і впевненими.
 
Програма побудована на засадах одного з напрямів гуманістичної педагогіки – педагогіки емпауерменту (натхнення до дії). Ця модель передбачає впровадження елементів стратегії Нової української школи – педагогіки партнерства, інтегрованого навчання, розвитку критичного мислення дітей. Це, своєю чергою, забезпечує поєднання дошкільної освіти в дошкільному закладі та початкової освіти у школі.
 
 
Де замовити матеріали програми «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку»?
 
Курс «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» передбачає роботу з дошкільниками різних вікових груп протягом трьох років. Він складається з трьох частин: «Маленькі люди великого світу» (для дітей 4-го року життя), «Діємо разом» (для дітей 5-го року життя) і «Дошкільнятам – про сталий розвиток» (для дітей 6-го року життя). Вони можуть запроваджуватися в закладі дошкільної освіти цілісно як частини курсу, або автономно як окремий курс.

Замовити усі матеріали можна на сайті Освітньої платформи "Критичне мислення": criticalthinking.expert/shop/.

Консультації з цього питання можна отримати за телефоном: 067 899 66 36, Клавдія, або 095 534 009 81, Олена.
 

■ Парціальна програма до курсу “Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку”

■ Комплект “Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку. Маленькі люди великого світу” (4-річкам)

У комплекті: навчально-методичний посібник для вихователів та дидактичні матеріали для малечі – 20 великоформатних малюнків, що ілюструють певні ситуації життя дітей, пов’язаних із проблематикою сталого розвитку, а також розфарбовки для закріплення матеріалу.

 
У комплекті: навчально-методичний посібник для вихователів та дидактичні матеріали для малечі – 54 сторінки ілюстрованих матеріалів до програми.
 
! Звертаємо увагу, що наразі чекаємо додруку комплектів для 5-річок. Під час замовлення вкажіть, будь ласка, у коментарях, щоб вас попередили, коли вони з'являться. 

■ Комплект “Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку” (6-річкам)

У комплекті: навчально-методичний посібник для вихователів та дидактичні матеріали для малечі – комплект з 36 кольорових та 18 чорно-білих малюнків-розфарбовок.

 

Чому варто пройти навчання для вихователів та методистів за програмою?

Програма “Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку” інноваційна, вона побудована на відмінних від традиційного навчання педагогічних засадах, потребує від вихователя зміни звичних моделей роботи з дітьми. Саме тому впевнено і професійно втілювати її в життя свого садочка, групи варто після ретельного опрацювання на тренінгах, де є можливість спробувати, змоделювати, отримати досвід, а не просто почитати у методичці.

Практичні тренінги проводять автори-розробники та тренери з освіти для сталого розвитку  Наталія Гавриш та Ірина Баранова. По завершенню тренінгу ви отримаєте іменний сертифікат з вказаною кількістю годин навчання (7 годин). 

 
Найближчий тренінг відбудеться 18 вересня у Києві.
Реєстрація, програма тренінгу та деталі за вказаним посиланням: https://bit.ly/2Zl8jKq
 
 
Приєднуйтесь до спільноти
 
■ на сторінці фейсбуку Освітньої платформи "Критичне мислення": facebook.com/criticalthinking.expert/
 
■ у фейсбук-групі "Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку": https://bit.ly/2lRWDzK

проект реалізовано партнерами: