УСІ ШКОЛИ, ОХОЧІ ВИКЛАДАТИ КУРС "УРОКИ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ", МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ БЕЗКОШТОВНО ОТРИМАТИ КОМПЛЕКТИ ПОСІБНИКІВ

Маємо дві хороші новини й можливості для шкіл, учителів та батьків напередодні 1 вересня –  забезпечимо комплектами посібників усі школи, охочі викладати курс "Уроки для сталого розвитку"‪.
 
Розповідаємо трошки більше, ніж у відеозверненні координатора проекту, виконавчого директора організації "Вчителі за демократію і партнерство" Ігора Сущенка (переглянути відео). 

Новина перша: звертаємося до шкіл, учителів, які є учасниками проекту "Освіта для сталого розвитку в дії", проходили наші тренінги, викладали й будуть продовжувати викладати у цьому навчальному році курс за вибором "Уроки для сталого розвитку". Якщо у вас є потреба у посібниках, напишіть нам або ж зателефонуйте – ми передамо їх вам безкоштовно (контакти нижче).


Новина друга й найважливіша: звертаємося до шкіл, учителів, які не були учасниками проекту "Освіта для сталого розвитку в дії", не проходили наші тренінги й не викладали курс "Уроки для сталого розвитку", але чули про нас і хотіли б долучитися. Часто отримуємо від вас листи з цього приводу. Ми готові передати комплекти посібників також і вам та проконсультувати з методики викладання цього курсу без-кош-тов-но. Наша консультація з викладання необхідна, оскільки курс побудовано на специфічній методиці, яка потребує ознайомлення.

Пропонуємо:
• наживо, якщо ви у Києві чи неподалік – заїжджайте до нас у офіс на вул. Січових Стрільців, 52 д,
• поспілкуємося у скайпі,
• у крайньому випадку – телефоном,
• також у 14 областях України у нас є тренери, які можуть вас проконсультувати безпосередньо на місцях.
 
Для отримання посібників, консультацій пишіть-дзвоніть нам:
email: teachersdp@gmail.com
тел.: 044 228 8677, 063 732 2090, 050 362 5778
 
А тепер відповіді на важливі запитання шкіл, учителів і батьків
 
Чому варто вивчати-викладати курс за вибором "Уроки для сталого розвитку"?
За 6 років проекту "Освіта для сталого розвитку в дії" його учасниками стали 912 шкіл України, майже кожна 18. Діти від 1 до 9(10) класів вивчали курс за вибором "Уроки для сталого розвитку", в який включено теми: Вода, Відходи, Енергія, Покупки, Домашня економіка, Стоснуки, Здоров'я. Це наскрізь практичні уроки, які дозволяють дітям досліджувати свій стиль життя й змінювати моделі поведінки на більш сталі, раціональні. Якщо конкретніше? Двічі впродовж проекту ми проводили дослідження, як він вплинув на учасників – учителів, учнів та їхні родини. Основні результати – нові сталі звички у ресурсозбереженні й зменшення тиску на довкілля.

‎Досілдженння
Родина. Кількісні показники: у середньому сім'ї учнів, які вивчали "Уроки для сталого розвитку", у власному домогосподарстві скоротили витрати води на 11%, електроенергії – на 14% і зменшили кількість відходів у домі на 16% (за рахунок сортування, не купування "сміття") . Результати до і після вивчення фіксувала система на сайті, куди учні вносили дані – http://www.esd.org.ua/

Батьки-діти. Якісні показники: під час опитування батьки розповіли про нові звички, які з'явилися у дітей після вивчення курсу – заощадження води, енергії, паперу; почали збирати макулатуру й сортувати відходи; заощаджують під час покупок й ретельніше вибирають продукти; відмовились від використання поліетиленових пакетів, одноразового посуду; зацікавились питанням економії сімейного бюджету, комунальними платежами та станом сантехніки; не смітять на вулицях і закликають до цього інших.

Також батьки розповіли про інші життєві навички і вміння після вивчення курсу: стали добрішими, з ними легше вирішувати проблеми; менше вступають у конфлікти; стали більш відповідальними; краще поводяться з друзями; тепер більш старанні у навчанні.
 
Учителі. 100% учителів, які викладали "Уроки", під час опитування відзначили зміни у стосунках з учнями, зауваживши, що діти: стали більш доброзичливим і дружніми; більш демократичнішими, щирішими; з порозумінням ставляться до курсу й учителя.
Більше про результати дослідження і підсумки проекту можна почитати тут українською, підсумки за 3 роки або тут англійською, за 6 років.

Де переглянути матеріали курсу? Хто може його викладати? Чи має він гриф МОНУ і чи внесений до рекомендованих на цей навчальний рік?
На сайті проекту у розділі "Посібники і програми" можна ознайомитися у повному обсязі з усіма матеріалами курсу й завантажити їх – посібники для учнів та методички для учителів.
 
Цей курс може викладати учитель будь-якого предмету, оскільки він не потребує специфічних знань, лише освоєння методики. Наші методичні посібники для учителів розписані покроково детально до кожного уроку, вам не доведеться щось вигадувати чи додумувати.
 
Усі посібники та програми курсу "Уроки для сталого розвитку" містять грифи Міністерства освіти, а також внесені у перелік рекомендованих МОН у 2016/2017 н.в.

А ще із 2014 року участь у проекті беруть дошкільнята – чотирирічки та шестирічки. Наразі за парціальним курсом "Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку" займаються понад 450 садочків в Україні. Крім того, створено програму для дорослих – Стале домогосподарство, пілот якої успішно реалізовано в Івано-Франківську.

ЗМІ про проект. Добірка найцікавіших журналістських матеріалів:
• Українська правда – Тату, закривай кран, коли голишся". Як діти бережуть планету й гроші
 
• 1+1 – Українців вчать заощаджувати на комунальних послугах
 
• ТВ-Тернопіль – Як працює школа сприяння сталому розвитку
 
• Львівська газета – Школа корисних звичок. Як львівських дітей навчають заощаджувати воду, тепло та електрику
 
• Освіта України – Без шор і штор
 
• 112 канал – Виховування раціонального споживача
 
• Deutsche Welle - Економія ресурсів: теорія у школі, практика вдома
 
• День – Осмислена економія. Як діти вчать батьків суттєво скорочувати споживання води й електроенергії та разом формують екофілософію родини
Більше матеріалів на сайті у розділі "ЗМІ"
 
Приєднуйтесь до мережі шкіл сталого розвитку!

проект реалізовано партнерами: