Боротися не з наслідками кліматичних змін, а з причинами: "Освіта для сталого розвитку" на форумі "Кліматична освіта - 2016"


"Кліматична освіта не має сенсу. Оскільки зміни клімату  це наслідки людської діяльності. То варто боротися не з наслідками, а з причинами  моделями поведінки, які викликають ці зміни. Тому ми пропонуємо говорити про освіту для сталого розвитку".  Ігор Сущенко, координатор проекту "Освіта для сталого розвитку в дії".
 
Поділились вчора досвідом проекту "Освіта для сталого розвитку в дії" на Форумі "Кліматична освіта - 2016". У проекті взяли участь 912 шкіл, тобто майже кожна 19 в України, з 14 областей. У його межах діти від дошкільнят до 9 (10) класу вивчали курс за вибором "Уроки для сталого розвитку". Як спрацювала методика курсу на зміну моделей поведінки учнів і їхніх родини, учителів у напрямі сталого розвитку, і як взяли за звичку не марнувати, показали результати проектних досліджень.
 
Якщо брати кількісні показники, то у середньому сім'ї учнів, які вивчали "Уроки для сталого розвитку", скоротили витрати води на 11%, електроенергії на 14%, і зменшили кількість відходів у домі на 16% (за рахунок сортування, не купування "сміття") .
 
Більше про результати дослідження і підсумки проекту можна почитати тут - https://goo.gl/jregDL (українською, підсумки за 3 роки) або тут https://goo.gl/YcTegv (англійською, за 6 років).

Раді були бачити вчора наших учителів з проекту. І хоч він уже завершився, однак, із розповідей ти х же учителів, справу у школах продовжують, нанизуються інші гарні проекти. Це втішає.
 

Хочемо принагідно нагадати школам, що для викладання курсу "Уроки для сталого розвитку" все є: навчені учителі на місцях, тренери і координатори проекту на місцях, з якими можна проконсультуватися, курс має гриф МОНУ, на нашому сайті у розділі "Посібники і програми" є усі матеріали курсу - і посібники для учнів, і методички для педагогів (від дошкілля до 9 кл). Крім того, ми ще маємо трохи "живих" посібників на складі для початкової школи (1-4 кл), а також для 8 класу, які готові передати безкоштовно для шкіл, які викладатимуть курс.
 
Дякуємо колегам-організаторам з "Світ освіт" за запрошення!

проект реалізовано партнерами: