МАЛЕНЬКІ ЛЮДИ ВЕЛИКОГО СВІТУ: ОСВІТА ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТЕПЕР І ДЛЯ ТРИРІЧНОЇ МАЛЕЧІ

Проект для дошкілля, який ми починали як експеримент у 2014 році для 5-тирічок, виявися успішним — наразі залучено більше 450 дитсадочків у 14 областях. Тепер рухаємось далі і системно, починаючи з дітей 3-річного віку.
 
Днями вийшли друком матеріали для дошкільнят 3-річного віку: навчально-методичний посібник для вихователів дітей молодшого дошкільного віку "Дошкільнятам про сталий розвиток: маленькі люди великого світу" і комплект дидактичних матеріалів — 20 великоформатних малюнків, що ілюструють певні ситуації життя дітей, пов'язаних із проблематикою сталого розвитку, та розфарбовки.
 
Посібник містить обґрунтування ідей освіти для сталого розвитку, опис тематики та організації занять у межах спеціальної програми, розрахованої на навчальний рік. Прогарам є парціальною, тобто гармонійно поєднується з будь-якою із п'яти чинних програм для дитсадків. Допомогою вихователю будуть подані в посібнику деталізовані методичні рекомендації щодо опрацювання з дітьми змісту кожної теми.
 
ТЕМИ:
1. Спілкування (Люди, які мене оточують; Мої товариші по групі; Мої друзі)
2. Моє здоров'я (Мої рухи; Здорове харчування; Чистота навколо мене)
3. Здоров'я природи (Дбайливі господарі і господарки; Мої друзі пташки; Мої подарунки)
 
З дидактичними матеріалами для 3-річок можна ознайомитися за посиланням 
 
Науковий керівник проекту "Освіта для сталого розвитку в дії" , співавторка і розробниця нових матеріалів Олена ПОМЕТУН:
 
Звісно, ми не були впевнені, чи це працюватиме з наймолодшими, тому починали експеримент з найстаршої групи — 5-6-річок, оскільки попередньо вже мали досвід роботи з дітьми початкових класів школи. Тепер хочемо розвивати цей напрям системно — як тільки дітей приводять у садочок, тобто з 3-річного віку. Отже, зараз у нас є матеріали для 3- і 5-тирічок, залишилась прогалина для 4-річок — і це подальший горизонт нашої роботи, щоб завершити систему у дошкільних закладах. Але найголовніше — це підготовка вихователів, навчання їх методики викладання. Ми, звісно, розраховує на існуючу систему підготовки фахівців. Однак дитсадочки можуть самостійно організовувати групу для тренінгу і запросити нас для його проведення. Наприклад, днями ми їдемо з таким навчанням до вихователів садочків м. Глухів, місцева влада сама зініціювала тренінг.
 
Науковий керівник дослідно-експериментальної роботи "Формування екологічно-, економічно і соціально доцільної поведінки дошкільників у контексті освіти для сталого розвиту", співавторка нових матеріалів Наталія ГАВРИШ:

Ціль та ж сама — допомогти сформувати раціональні та ресурсозберігаючі моделі поведінки у період становлення свідомості, намагаємось навчати першим навичкам спілкування і колективної взаємодії. У нових матеріалах застосували новітню методику, яка враховує особливості дітей цього віку у 21 столітті: кліпове мислення, похідні від цього особливості зорового та слухового сприйняття тощо. До розробки залучили "живих" вихователів дитсадочків з чотирьох областей України, де буда успішно впроваджена програма для 5-6 річок: Київської, Донецької, Житомирської, Рівненської.
 

У травні відбудеться презентація нових матеріалів для дошкілля, куди ми запрошуємо усіх охочих. Подію проанонсуємо.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
Нагадуємо, що на сайті проекту у відкритому доступі навчальні матеріли для 5-6-річок:
- дидактичні матеріали 
 
З приводу організації тренінгів для вихователів та замовлення матеріалів пишіть нам на , а дзвоніть за цим номером 044-228-86-77 або 063 732 20 90.

проект реалізовано партнерами: