ECOLIFEHACKERS: ПРАКТИЧНІ КРОКИ ДЛЯ СТАЛОГО СТИЛЮ ЖИТТЯ

Третього жовтня програма "Стале домогосподарство" взяла участь у еко-практичній конференції "EcoLIfeHackers", що проходила у рамках щорічного фестивалю соціальної відеореклами "Молододія" у Києві.

Медіа-координаторка проекту "Освіта для сталого розвитку в дії" Олена Харченко виступила з доповіддю "Як надихнути дітей та дорослих змінювати моделі поведінки на більш сталі та екодружні" з досвіду програм "Уроки для сталого розвитку" та "Стале домогосподарство".

Розповідаючи про програми, поділились власними лайфхаками — методикою, на якій побудовано проект: самодослідження власного стилю життя як перший крок до змін — точка входу в проблему; як викликати персональну турботу та надихнути діяти — педагогіка емпаурменту; чим ефективна робота в малих групах — як працюють екокоманди; нам усім легше діяти, коли є покрокова інструкція; експеримент над собою та реальні результати — заощаджені мільйони літрів води, сотні тисяч кВт електроенергії, не викинуті сотні тонн відходів щотижня, а також — формування сталих звичок.

На конференції своїми порадами також ділились: Святослав Павлюк, керівник київського офісу асоціації "Енергоефективні міста України" — "Енергозбереження та енергоефективність. Що може зробити кожен і як правильно вирішувати ці питання колективно?"; Євгенія Аратовська, керівник проекту “Україна без сміття” — Сортувати сміття, як у Європі; Михайло і Любов, засновники команди порятунку тварин у Києві (Kyiv Animal Rescue Group - KARG) — Порятунок тварин у Києві; Даша Воронкова, координаторка проекту "Easyvegan" — Веганство - це легко. Практичні поради як зробити своє життя етичнішим.

Організатори конференції кажуть, що основна її мета — накопичення та поширення екологічних практик у форматі вільних "відеолекцій". Згодом записи будуть опубліковані на сайті eco.lifehackers.in.ua.

проект реалізовано партнерами: