ДО ПРОЕКТУ ПРИЄДНАЮТЬСЯ НАЙМОЛОДШІ — ДІТИ 3-4 РОКІВ

Автори-розробиники проекту завершують роботу над новими матеріалами для дошкільних навчальних закладів — ОСР для 3-4-річок.

Минулого року ми вперше залучили до нашого проекту дошкільні начальні заклади — програма "Дошкільнятам — освіту для сталого розвитку". Жартували, що нарешті доросли до дитсадка. Це був свого роду експеримент з 5-6-річками: у ході апробації ми не були впевнені, як дітям піде матеріал. Виявилось — просто на "ура"! За рік до проекту долучилось близько 300 садочків України, ще більшої кількості чекаємо цього навчального року.

Крім того, експеримент показав, що є потреба залучати дітей і молодшого віку. Саме тому зараз готуємо матеріали для малечі 3 і 4 року життя. Про це поговорили з нашим автором-розробником у проекті, можемо її сміливо назвати легендою дошкільного виховання в Україні, яка працює з малечею 37 років, Наталією Гавриш.

Впродовж двох років впровадження проекту для дошкілля ми просто у захваті, як підтримали ідею вихователі. Але у нас залишалися неохопленою 3-4-річна малеча. Вирішили створити матеріали і для них — допомогти сформувати раціональні та ресурсозберігаючі моделі поведінки у період становлення свідомості.

Зараз ми на етапі завершення роботи. У нових матеріалах застосували новітню методику, яка враховує особливості дітей цього віку у 21 столітті: кліпове мислення (нездатність переробляти велику кількість інформації разом), похідні від цього особливості зорового та слухового сприйняття тощо.

У комплекті будуть дидактичні матеріали для малюків, а також методички з рекомендаціями для вихователів. Нам важливо було зробити матеріали наочними, намалювати цікавих героїв, які будуть провідниками для малюків, та написати цікаві тексти-історії.

До розробки залучили "живих" вихователів дитсадочків з чотирьох областей України, де буда успішно впроваджена програма для 5-6 річок: Київської, Донецької, Житомирської, Рівненської.

Після випуску матеріалів будуть проходити тренінги для вихователів та розпочнеться впровадження занять у дитсадках.

Більш детально про нові матеріали розповімо згодом.

--------

Нагадуємо, що дидактичні матеріали для дітей та методичний посібник для вихователів за програмою "Дошкільнятам — освіту для сталого розвитку" (5-6-річки) можете переглянути на сайті проекту:

- дидактичні матеріали  

- методичка

проект реалізовано партнерами: