Галерея коміксів про сталий розвиток

На сторінці фейсбуку проекту "Освіта для сталого розвитку в дії" відкрито галерею дитячих коміксів на тему сталого розвитку.

Галерею створено у рамках проекту організації "Вчителі за демократію та партнерство"  – 
“Сприяння відповідальному способу життя через малювання коміксів для сталого розвитку”. Він є доповненням проекту "Освіта для сталого розвитку в дії".

Перейти до галереї – https://www.facebook.com/media/set/?set=a.662747237090234.1073741840.221447337886895&type=3

У своїх коротких мальованих історіях українські учні розв'язують актуальні на сьогодні проблеми раціонального використання ресурсів, екодружнього та відповідально стилю життя. За законами жанру герої коміксу зіштовхуються з проблемою людства та повинні віднайти шлях для його порятунку. Для цього вони повинні сформувати сталу поведінку. На своєму шляху герої дізнаються про універсальність людських здібностей. Це відкриття надихає їх на нові досягнення. Важливо, що у всіх коміксах, які малювали діти, завжди є надія, вихід із проблемної ситуації.

Частина коміксів галереї були представлені на Стокгольмському вернісажі -
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.666200616744896.1073741841.221447337886895&type=3f
– що проходив 3-14 грудня 2013 року у рамках завершення проекту.

Коротко про історію проекту

У 2012 році проект з малювання коміксів реалізовувався в Білорусі, й білоруські партнери з освіти для сталого розвитку запропонували організації "Вчителі за демократію та партнерство" провести один тренінг для українських учителів. Так у жовтні в Києві відбувся навчальний семінар для учителів кількох областей України за участі двох міжнародних тренерів – Есб'йорна Джорсатера (Швеція) та Лідії Пшенициної (Білорусь). Ідеї проекту та його результати (виставки коміксів щодо сталого розвитку) отримали схвальні відгуки в усіх залучених регіонах. Тоді й народилася думка розпочати власний – український проект з малювання коміксів.

Впродовж 2013 року тренінги з малювання коміксів пройшли у більшості школах-учасницях проекту "Освіта для сталого розвитку в дії".

Посібник "Малюємо комікси щодо сталого розвитку"

Олена Пометун та Ігор Сущенко підготували українську версію посібника "Малюємо комікси щодо сталого розвитку", який можна переглянути та завантажити на сайті проекту у рубриці "Посібники для учнів".У ньому розказано про сталий розвиток та освіту для сталого розвитку, а також історію проекту, подано детальний опис технології створення коміксів.

проект реалізовано партнерами: