Семінар для авторів у Києві

11-13 лютого в Києві відбувся семінар для авторів навчальнометодичних матеріалів з освіти для стійкого розвитку. В семінарі взяли участь вчителі та науковці з Києва, Донецька та Львова. В семінарі взяла участь генеральний секретар міжнародної організації Global Action Plan Мерілін Мелманн. Метою семінару було підготовка до розробки навчально-методичних матеріалів для початкової та основної школи за тематикою освіти для стійкого розвитку.

В ході семінару учасниками були опрацьовані питання ознайомлення з основними поняттями стійкого розвитку, особливостями освіти для стійкого розвитку та емпауермент-педагогіки. Працюючи в групах за напрямками роботи, учасники плаували роботу над створенням текстів для учнів та викладачів, визначали особливості емпауермент-дизайну тексту та навчальних матеріалів, розробляли форми аудитів (вимірювань) для різнихх сфер життя.
Матералами для семінару слугував великий міжнародний досвід, напрацьований в різних країнах: Великобританії, Польщі, Росії, Швеції тощо та нагромаджений вітчизняний досвід освітніх та екологічних організацій.

Враження учасників семінару від трьох днів роботи були такими:

"Створення таких посібників - більш складна робота, ніж здається на перший погляд"
"Надзвичайно цікаво так вдумуватись в кожне слово, що їх будуть читати учні та вчителі"
"Ця робота не проста, але потрібна і, отже, вона буде зроблена" Після семінару група авторів розпочала розробки навчальних матеріалі для 3-4 класів початкової школи, матеріалів для проведення виховних заходів у 5-7 класах та посібників для курсу за вибором 9 класу.

проект реалізовано партнерами: